Aktualności

„Bezpieczeństwo nad wodą” i akcja „Prędkość”

Data publikacji 11.07.2017

Kilka dni temu policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego drawskiej komendy na terenie powiatu prowadzili policyjną akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologivcznej odwiedzili także dzieci wypoczywające w Starym Kaleńsku.

Lato jest okresem szczególnie wzmożonego ruchu drogowego. Niestety przekłada się to na liczbę zdarzeń i bezpieczeństwo nas wszystkich jako użytkowników dróg. Niezmiennie głównymi źródłami kłopotów są: prędkość, bezmyślność i alkohol. Nie możemy też zapominać o stanie technicznym pojazdów. Awarie w trakcie jazdy mogą mieć bardzo poważne następstwa, szczególnie gdy mówimy o autokarach. Organizując wyjazd większej grupy osób warto uprzednio wcześniej zwrócić się do Policji o sprawdzenie pojazdu i kierowcy. Ponad wszelką wątpliwość warto pokusić się o odwiedzenie stacji kontroli pojazdów czy choćby zaprzyjaźnionego mechanika, żeby upewnić się, ze nasz pojazd nie szykuje nam nieprzyjemnej niespodzianki.

W ramach nadzoru sprawowanego nad ruchem drawscy policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzali pojazdy, stan trzeźwości kierowców przewożone bagaże i nadzorowali ruch. Skontrolowano w sumie 38 pojazdów i aż w 12 przypadkach policjanci byli zmuszeniu ukarać kierowców mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jak widać doskonale obrazuje to skalę problemu, ponieważ ukaranie dotyczyło niemal 1/3 kontrolowanych kierujących.

 

Inne zadania przyświecały policjantom odwiedzającym dzieci i młodzież wypoczywających w Starym Kaleńsku. Wspomniana wizyta była efektem współpracy Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz oczywiście Policji. Dzieciom przedstawiono zasady konieczne dla zachowania bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Objaśnione zostały oznaczenia funkcjonujące na kąpieliskach, współpraca z ratownikami, korzystanie z urządzeń rekraacyjnych na wodzie. Nieco starsi uczestnicy obozu zostali także zapoznani z niebezpieczeństwami związanymi z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej pochylili się nad zagrożeniami niekoniecznie związanymi z działalnością ludzi. Letnia pogoda sprzyja rozwojowi flory bakteryjnej i grzybiczej,niebezpiecznej dla człowieka. Dzieciom także opisano zagrożenia i zasady udzielania pomocy w przypadku kontaktu z kleszczami i innymi dziko żyjącymi zwierzętami.

 

 

 

 

Powrót na górę strony