Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i prawie 200 gram marihuany na terenie powiatu drawskiego.

Praca policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z KWP w Szczecinie dała efekt zabezpieczenia na terenie Złocieńca ponad 1 kilograma amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany. Właściciel nielegalnych substancji został zatrzymany, a po usłyszeniu zarzutów aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie drawskiej gminy przechowywane są nielegalne substancje odurzające. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności i pojechali do wskazanego miejsca. Tam zastali 25–latka, przy którym znaleźli część narkotyków.

W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci znaleźli większe ilości zakazanych substancji, bo około kilograma amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany.

Narkotyki zostały zabezpieczone przez technika kryminalistyki i trafiły do badań w laboratorium. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy trafił do prokuratury, a następnie do sądu. Tam zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Karolina Żych